Solen kom fram och en iskall nocco njuter jag av i solen. Jag lyckades hålla mig undan förtälts uppsättning och har istället spenderat en stund i stolen, med bar överkropp i solen.. Detta livet är fantastisk och nu ser vi ännu mer fram emot vad sommaren har att erbjuda.
Vi har just varit och handlat lite för kvällens middag, vi blir ca 12 pers ikväll och alla har med sig de dom vill äta. Jag och sjömannen ska grilla kotlett och pepparbiff och till det äter vi någon sås och en polsk sommarsallad – fantastiskt gott.
Nu har sjömannen plockat fram shorts. Så jag ska byta om till det och röra mig ut i solen igen, snart kommer kvällens första gäster och invaderar campingen och jag sitter här och funderar på om jag ska lite då och då dela med mig av smaskiga eller osmakliga saker saker man kan uppleva på en camping eller om jag helt enkelt sparar på godsakerna till ett och samma inlägg. Hur känner ni? Säsongen har knappt börjat och jag har redan roligheter att dela med mig av .. Jag dör haha!
No Comments